984 N. Milwaukee Ave., Chicago, IL 60642 (773) 384-3352 | We are Currently Closed

Apel swiateczny MPA 2015

Drodzy Przyjaciele Muzeum Polskiego w Ameryce,

Pragniemy złożyć Państwu serdeczne podziękowania za wszelką pomoc okazaną Muzeum Polskiemu w Ameryce (MPA) w mijającym roku kalendarzowym i poprosić o wsparcie naszego funduszu generalnego przed jego zakończeniem. Ponieważ zawsze mogliśmy liczyć na Państwa pomoc, to i teraz mamy nadzieję, że nasz apel świąteczny nie pozostanie bez echa.

MPA zostało powołane do życia w 1935 roku i pozostaje nadal jedną ze starszych i większych tego typu placówek w Stanach Zjednoczonych. Stanowimy centrum kultury polskiej z bogatą kolekcją sztuki, unikatowymi zbiorami bibliotecznymi oraz bezcennym archiwum, służącym badaczom historii Polonii na całym świecie.

Rok 2015 był dla MPA rokiem jubileuszowym - Biblioteka obchodziła stulecie swego istnienia prezentując unikalne starodruki z kolekcji. Muzeum i Archiwum natomiast obchodziło 80 rocznicę powołania do życia. Mijający rok przyniósł wystawy: Sztuka zakazana, Prawda i pamięć o zbrodni katyńskiej, Widoki z Kreciej Góry – wystawę prac Lidii Rozmus, cykliczne wystawy Polskiego Klubu Artystycznego oraz Sztuki dla Serca, wystawę fotografii Na marginesie... Polska 1974-1990, Fotografie Stanisława Kulawiaka i Grupy Twójczej SEM, a obecnie, do 17 stycznia, gości w MPA Sztuka Nikifora Krynickiego. Warto również wspomnieć i o tym, że MPA zorganizowało doroczne oficjalne stanowe obchody Dnia Pułaskiego, prowadziliśmy dla zainteresowanych w każdym wieku warsztaty plastyczne, liczne odczyty, wykłady i pokazy filmowe.  W trosce o właściwe zabezpieczenie i przechowywanie naszych zbiorów powstał Pokój Starodruków im. Haliny J. Presley Przydatek, który posiada wszelkie potrzebne zabezpieczenia. Obecnie przeprowadzany jest remont podobnego pomieszczenia w Archiwum. MPA wkracza w rok 2016 z jeszcze ciekawszą ofertą spotkań i imprez, włączając w to nową wystawę stałą dotyczącą Polonii chicagowskiej.

Mamy nadzieję, że zechcą Państwo pozytywnie odpowiedzieć na naszą świąteczną odezwę do końca roku 2015. Ponieważ MPA jest instytucją nie przynoszącą dochodu 501(c)(3), Państwa finansowe wsparcie jest odliczalne od podatku według przepisów IRS. Lista osób wspierających nasze wysiłki zostanie opublikowana w kolejnym kwartalniku muzealnym. Inną formą wsparcia jest wykupienie członkostwa, poszerzenie zakresu członkostwa już istniejącego, bądź też zakupienie tegoż w prezencie komuś bliskiemu.  W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy dzwonić pod numer 773-384-3352, wew. 2111 albo pisać pod adres: PMA@PolishMuseumofAmerica.org.

W imieniu całej Rady Dyrektorów MPA, pracowników i wolontariuszy, z wyrazami wdzięczności i życzeniami spokoju i dobra na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia,

Małgorzata Kot, dyrektor zarządzająca i Richard Owsiany, prezes

_______________________________________

Prosimy o przesłanie Państwa datku w formie czeku pod adres: PMA 2015 Christmas Appeal, 984 North Milwaukee Avenue, Chicago, Illinois 60642-4101

Prosimy o zawarcie informacji na temat Państwa imienia i nazwiska, adresu, numeru telefonu oraz e-maila.

Prosimy wystawiać czeki na:  Polish Museum of America

Jeśli płacicie Państwo kartą kredytową, prosimy zamieścić jej numer oraz termin ważności (Visa, MasterCard, Discover)

2015 Apel świąteczny MPA (prosimy wybrać kategorię wsparcia):

  • platynowa - 1,000 $
  • złota – 750 $
  • srebrna – 500 $
  • brązowa – 250 $
  • inna