Książka autorstwa Hani Tallmadge, bratanicy Madame Ganny Walskiej jest hołdem złożonym przez autorkę swojej wielkiej cioci i niezwykłej Polce.
Ganna Walska była wyjątkowej urody damą, portretowaną przez wielu artystów malarzy, zarówno europejskich jak i amerykańskich.

Portret Ganny pędzla Harry Bloomfielda
Była też śpiewaczką operową, występowała na wielu scenach operowych Europy i Ameryki. Jej przepiękne stroje teatralne i olśniewająca biżuteria zachwycały.

Młoda Ganna przygotowuje sie do koncertu

Afisz koncertu z Enrico Caruso
Obdarzona ogromnym poczuciem piękna i wyjątkowym zmysłem twórczym stworzyła jeden z najpiękniejszych ogrodów botanicznych w Ameryce, kiedy po zakończeniu życia artystycznego osiadła w Montecito Santa Barbara w Kalifornii i to tam znajduje się ów egzotyczny ogród botaniczny o nazwie Lotusland.

Ganna Walska Lotusland,do którego zjeżdżają botanicy z całego świata i wielu wielbicieli piękna i przyrody.

Madame Walska przed domem w Lotusland

Aleja mozaikowa w Lotusland, Zegar Słoneczny
Jej burzliwe życie osobiste, nie pozbawione tragedii i rozczarowań to jeszcze jeden z aspektów jej fascynującego losu. Do końca swego długiego życia szukała spełnienia w życiu osobistym, aż sześć razy była zamężną, nie doczekała się jednak ani prawdziwego szczęścia, ani potomstwa.
A była osobą wielce szlachetną i wrażliwą, niezwykle pomocną i hojną, i nie tylko dla bliskich, sponsorowała wiele pomysłów i przedsięwzięć.
Jej dotacja na odbudowę Zamku Królewskiego w Warszawie była największym indywidualnym darem.
Do bogactwa jej życia należy dopisać *Théâtre des Champs-Elysées *w Paryżu, który zakupiła w latach dwudziestych ubiegłego stulecia.
Ten muzyczny awangardowy teatr istnieje do dziś.
Zasłynął z prawykonania *Święta wiosny* Igora Strawińskiego w 1913 roku, co nie tylko wywołało wielki skandal kulturalny w Paryżu, ale nawet doszło do zamieszek ulicznych w formie protestu za zbyt śmiałe wykonanie.
W 1970 roku, po prawie pięćdziesięciu latach władania Teatrem, Ganna Walska przekazała Teatrowi swoje udziały, aby zapewnić
*Orchestre de Paris*dożywotnią siedzibę.
W podzięce za ten szlachetny gest Paryż odwdzięczyl się Ganie Walskiej przyznaniem jej honorowego obywatelstwa miasta.
Spotkanie z książką “Ganna Walska. Portrait of an Era” poprowadzi Mira Puacz, małżonka śp. Edwarda Puacza, **przyrodniego brata Madame Ganny Walskiej.*
Wstęp wolny – wolne datki na działalność MPA
* * *