984 N. Milwaukee Ave, Chicago, IL | (773) 384-3352 | Tuesdays, Thursdays, Saturdays, & Sundays, 11AM-4PM

Mirela Moldovan’s Benefit Concert

Mirela Moldovan’s Benefit Concert
in Support of Society for the Blind in Laski – Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach

The Polish Museum of America cordially invites you to a recital by young pianist and singer Mirela Moldovan on Sunday, February 9, 2020, at 1:30 pm in the PMA Sabina P. Logisz Great Hall, 984 N. Milwaukee Ave., Chicago, IL 60642. Doors open at 1 pm.

Admission is free, donations will be accepted in Support of Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach


Koncert Mireli Moldovan dla Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach

Muzeum Polskie w Ameryce serdecznie zaprasza na koncert Mireli Moldovan, który odbędzie się w niedzielę 9 lutego 2020 o godzinie 13:30 w Sali Głównej im. Sabiny F. Logisz MPA. 984 N. Milwaukee Ave., Chicago, IL 60642. Wstęp wolny. Dobrowolne datki przeznaczone będą na Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach.

Mirela Moldovan urodziła się w Rumunii, w rodzinie dwunarodowościowej – tato jest narodowości rumuńskiej, mama zaś – polskiej. Do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Laskach pod Warszawą Mirela trafiła w wieku 6 lat. Tu począwszy od przedszkola przechodziła z sukcesem przez kolejne etapy edukacji. Obecnie jest uczennicą laskowskiego Liceum Ogólnokształcącego oraz absolwentką laskowskiej Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu. Naukę muzyki kontynuuje w Ośrodku uczęszczając na zajęcia emisji głosu. Śpiewa po polsku, angielsku, włosku, niemiecku oraz w języku ojczystym – po rumuńsku. Bardzo dobrze odnajduje się w muzyce rozrywkowej, głównie pop, ale także profesjonalnie wykonuje i interpretuje utwory kompozytorów klasycznych. Śpiewać lubi od dzieciństwa. Pierwszy oficjalny występ miał miejsce w przedszkolu, gdzie w przedstawieniu „Kopciuszek” grała tytułową rolę. Przygodę z muzyką rozpoczęła od gry na fortepianie. Muzyka i śpiew to hobby Mireli, ale w życiu chciałaby zostać tłumaczem. Planuje studiować filologię angielską i romanistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Jej marzeniem jest zwiedzać świat.


Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi Stowarzyszenie
Laski, ul. Brzozowa 75, 05-080 Izabelin
http://www.laski.edu.pl/.

Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi Stowarzyszenie
tel. +48 22 752 30 00 fax. +48 22 752 30 09

Organizator koncertu:
Blazej Lojewski
cell: 847 738 8774
drlojewski@aol.com

  • February 9, 2020 1:30 pm - 6:00 pm
  • 1:30 pm - 6:00 pm

Great Hall

Sabina P. Logisz Great Hall was originally designed as the auditorium for the Polish Roman Catholic Union of America headquarters. In 1939, it was adapted for the needs of the Museum. The center space of the Great Hall presents rotating temporary exhibitions of documentary and historical content, as well as art and artists, both local and international.

Learn more