984 N. Milwaukee Ave, Chicago, IL | (773) 384-3352 | Tuesdays, Thursdays, Saturdays, & Sundays, 11AM-4PM

Bóg się rodzi moc truchleje. Wigilia ze Świętym Janem Pawłem II

Komunikat prasowy

kontakt pma@polishmuseumofamerica.org

Muzeum Polskie w Ameryce serdecznie zaprasza Szanownych Państwa

na niezwykłą Wigilię ze Świętym Janem Pawłem II

w niedzielę, 14 grudnia 2014 o godz. 15

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Spotkanie poświęcone książce „Bóg się rodzi, moc truchleje. Refleksje i życzenia dla Rodaków”, będzie wspaniałą okazją do chwili zadumy przed Świętami Bożego Narodzenia.

Sala Główna im. Sabiny F. Logisz Muzeum Polskiego w Ameryce

984 N. Milwaukee Avenue, Chicago IL. 60642

Wstęp – sugerowany datek 10 $, członkowie MPA z ważną kartą członkowską 5 $

Jan Paweł II, w czasie 27 lat pontyfikatu, „chociaż nieobecny”, pragnął zasiadać z nami do niezwykłej Wigilii i przeżywać tajemnicę Bożego Narodzenia tak, jak weszła ona w chrześcijańką tradycję naszej Ojczyzny. Pragnął też połamać się z nami opłatkiem składając wszystkim życzenia wynikające z wielkiej tajemnicy naszej wiary i z tysiącletnich doświadczeń Polaków, Kościoła i Narodu. W atmosferę tej niezwykłej Wigilii wprowadzą nas słowa, przesłania i życzenia bożonarodzeniowe kierowane do wszystkich Polaków, niezależnie od ich miejsca zamieszkania. Wszystkie wigilijne rozważania zostały zebrane i wydane w książce „Bóg się rodzi, moc truchleje. Refleksje i życzenia dla Rodaków”. W książce tej znajdziemy bardzo głębokie refleksje Ojca św. na temat tajemnicy Wcielenia Słowa Bożego, symboli związanych z dniem wigilijnym, między innymi stołu, pustego przy nim miejsca, opłatka; także teologicznej głębi kolęd oraz   powiązania naszej polskości, kultury i tradycji z przyjęciem przez Polskę chrześcijaństwa.

O tym wszystkim krótko opowie Teresa Makowska. Fragmenty niezwykłych przemówień Ojca Świętego do rodaków zaprezentuje Krzysztof Arsenowicz. W programie wieczoru: poezja bożonarodzeniowa Karola Wojtyły w wykonaniu Marii Pawlik, kolędy zaśpiewa Agnieszka Wojnicka, a towarzyszyć jej będą wszyscy uczestnicy spotkania. Przy fortepianie wystąpi Daniel Szefer.

Prezentacji przesłań Jana Pawla II do Polaków towarzyszyć będzie mała wystawa zdjęć z wigilijnych spotkań w Watykanie oraz rysunki przedstawiające Jana Pawła II autorstwa Kazimierza Burzyńskiego.

     Goście zebrani w MPA będą mieli okazję do nabycia książki, a co za tym idzie – do zrobienia sobie lub bliskim cennego świątecznego prezentu.

 Serdecznie zapraszamy!