984 N. Milwaukee Ave, Chicago, IL | (773) 384-3352 | Tuesdays, Thursdays, Saturdays, & Sundays, 11AM-4PM

Zapal Światło Wolności

Zapraszamy do włączenia się w akcję pt. „Zapal Światło Wolności” organizowaną przez Stowarzyszenie Pamięć. 

Społeczna akcja IPN „Zapal Światło Wolności” nawiązuje do apelu, jaki po wprowadzeniu stanu wojennego, w Wigilię Bożego Narodzenia 1981 roku, wystosował prezydent Stanów Zjednoczonych Ronald Reagan. Wezwał on Amerykanów do wystawienia w oknach domów świec na znak solidarności z Polakami. Gest solidarności wobec Polaków żyjących w stanie wojennym wykonały wówczas rzesze mieszkańców ówczesnego wolnego świata. Na znak jedności z rodakami świecę w oknie Pałacu Apostolskiego zapalił również papież Jan Paweł II. 

W tym roku, w 41. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, Stowarzyszenie Pamięć zaprasza do udziału w akcji IPN „Zapal Światło Wolności” wszystkie polonijne szkoły, parafie, organizacje i instytucje. 

Zachęcamy, aby 13 grudnia 2022 r. o godz. 19.30 Światło Wolności zapłonęło w wielu oknach jako wyraz pamięci o ofiarach stanu wojennego.

W załączniku przekazujemy pomocne grafiki otrzymane od Stowarzyszenia Pamięć, które mogą Państwo wykorzystać podczas akcji.

Prosimy o przesłanie zaproszenia do udziału w akcji Państwa znajomym.

W akcji może wziąć udział każdy zapalając świeczkę w oknie o godz. 19.30.

Uprzejmie informujemy, że Stowarzyszenie Pamięć planuje utworzenie wspólnej galerii, która następnie będzie opublikowana w polskich i polonijnych mediach.

Wszystkich, którzy włączą się do akcji „Zapal Światło Wolności”, Stowarzyszenie Pamięć prosi o przesłanie zdjęć z zapalenia Światła Wolności na adres info@pamiec.us

#stanwojenny #zapalswiatelkowolnosci #swiatelkowolnosci #ipn #pamiec #pamietamy

Post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.