984 N. Milwaukee Ave, Chicago, IL | (773) 384-3352 | Tuesdays, Thursdays, Saturdays, & Sundays, 11AM-4PM

Artyści w akcji w Muzeum Polskim w Ameryce

Artyści złapani in flagranti, w trakcie tworzenia prac – to okazja jedyna w swoim rodzaju. Na pokazanie procesu twórczego zdecydowało się 12 z nich.  Niecodzienną promocją kultury polskiej była inicjatywa zaproponowana po raz pierwszy w takim kształcie przez Muzeum Polskie w Ameryce.

Grażyna Bazylewicz z MPA oraz Piotr Wołodkowicz (Polski Klub Artystyczny) zaprosili w minioną sobotę do muzeum 12 przedstawicieli różnych gatunków sztuki. Do MPA przybyli twórcy pracujący z tkaniną, jak również mistrzowie ołówka i pędzla.

Pod hasłem „Artyści w akcji”, po raz pierwszy w historii MPA , artyści zmierzyli się z muzealnymi eksponatami  tworząc swoje prace inspirowane wybranym dziełem.  Wśród zaproszonych osób znaleźli się artyści polscy i amerykańscy, dobrze już rozpoznawalni w chicagowskim świecie artystycznym. Stworzone przez nich prace zostaną wystawione w muzealnym sklepie.

Odwiedzający tego dnia muzeum, zarówno dzieci jak i dorośli, mogli przyglądać się procesowi tworzenia na żywo, podpatrywać i zadawać pytania artystom. Najmłodsi mieli także okazję do spróbowania swych sił w zmierzeniu się z artystycznym wyzwaniem.

Tekst i zdjęcia Dariusz Lachowski

DZArtistsinAction1 DZArtistsinAction2 DZArtistsinAction3 DZArtistsinAction4 DZArtistsinAction5 DZArtistsinAction6 DZArtistsinAction7 DZArtistsinAction8 DZArtistsinAction9

DZArtistsinAction10 DZArtistsinAction11 DZArtistsinAction12 DZArtistsinAction13 DZArtistsinAction14 DZArtistsinAction15 DZArtistsinAction16 DZArtistsinAction17 DZArtistsinAction18 DZArtistsinAction19 DZArtistsinAction20 DZArtistsinAction21 DZArtistsinAction22