984 N. Milwaukee Ave, Chicago, IL | (773) 384-3352 | Tuesdays, Thursdays, Saturdays, & Sundays, 11AM-4PM

Stanisław Błaszczyna – spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie z publicystą, podróżnikiem, krytykiem filmowym i fotografem Stanisławem Błaszczyną

W związku z ukazaniem się nowych książek autora (Zapiski, Artykuły Lektury Rozmowy, Kino Teatr Sztuka, Podróże) Muzeum Polskie w Ameryce zaprasza na spotkanie autorskie, które odbędzie się w Sali Głównej Muzeum Polskiego o godzinie 16:30 w sobotę, 29 września, 2018 roku.

Spotkanie poprowadzi Zbigniew Banaś.


Stanisław Błaszczynadziennikarz, fotograf, krytyk filmowy, podróżnik, publicysta. Jego rodzinne miast to Leżajsk; biograficznie i emocjonalnie związany z Krakowem, od 1990 r. mieszka w Stanach Zjednoczonych. Przez wiele lat był jednym z redaktorów „Dziennika Chicagowskiego” oraz tygodnika „Relax”. Następnie publikował regularnie w polonijnym „Dzienniku Związkowym” teksty o tematyce politycznej, społecznej i kulturalnej. Jest również autorem artykułów, które ukazywały się w prasie krajowej, m.in. w tygodnikach „Wprost” i „Polityka”. Przeprowadził wiele wywiadów z wybitnymi ludźmi ze świata polityki i kultury. Jest autorem pierwszej polskiej monografii o Parku Narodowym Yellowstone. Jedną z jego pasji, oprócz podróżowania, jest również film. Współpracował z miesięcznikami „Kino”, „Film na Świecie” i „Powiększenie”.

Spotkanie autorskie

Wstęp wolny lub dobrowolne datki na cele Muzeum Polskiego w Ameryce

  • September 29, 2018 4:30 pm - 8:00 pm
  • 4:30 pm - 8:00 pm

Great Hall

Sabina P. Logisz Great Hall was originally designed as the auditorium for the Polish Roman Catholic Union of America headquarters. In 1939, it was adapted for the needs of the Museum. The center space of the Great Hall presents rotating temporary exhibitions of documentary and historical content, as well as art and artists, both local and international.

Learn more