984 N. Milwaukee Ave, Chicago, IL | (773) 384-3352 | Tuesdays, Thursdays, Saturdays, & Sundays, 11AM-4PM

Filantropijny wtorek – Apel świąteczny MPA 2016

Drodzy Przyjaciele MPA – zapraszamy do wsparcia MPA z okazji filantropijnego wtorku – Giving Tuesday!

Zbliża się koniec roku, a z nim czas podziękowań dla Sympatyków i Przyjaciół Muzeum Polskiego w Ameryce. Dzięki Państwa nieustającemu wsparciu nasza placówka jest prężnym, tętniącym życiem centrum kulturalnym Polonii. Dowodem na uznanie tego faktu niech będzie choćby to, że we wrześniu 2016 r. MPA zostało wyróżnione przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Złotym Medalem Gloria Artis - Zasłużony Kulturze.

Dzięki Przyjaciołom takim jak Wy, ludziom przywiązanym do polskiej tradycji i zaangażowanym w promowanie dziedzictwa narodowego Polski i Polonii, MPA jest w stanie zaoferować rozmaite, interaktywne, inspirujące wystawy i imprezy dla odwiedzających i badaczy, tak lokalnych jak i pochodzących z całego niemal świata.

Rok 2016 obfitował w wiele interesujących programów: w Muzeum Polskim odbyła się oficjalna stanowa uroczystość Dnia Pułaskiego; 50. rocznicę obchodów Tysiąclecia Polskiego Chrześcijaństwa w Chicago upamiętniliśmy wystawą; i po raz pierwszy uczestniczyliśmy w programie Open House Chicago. Zakończył się remont magazynu archiwalnego im. Mieczysława Haimana, opublikowano pierwszy w historii Informator o zasobie archiwalnym MPA, a w Sali Głównej pojawiła się nowa stała wystawa poświęcona polskim osadnikom w Chicago. Statystyki wskazują wyraźny wzrost odwiedzin MPA, tak codziennych, turystycznych jak i wizyt dyplomatycznych.

Wszystko to zostało osiągnięte dzięki Wam, drodzy Przyjaciele!

Prosimy o wydrukowanie i wypelnienie ponizszej formy. Prosimy o wyslanie jej wraz z czekiem pod adres: PMA 2016 Christmas Appeal, 984 North Milwaukee Avenue, Chicago, Illinois 60642-4101

Zbliżając się do 80. rocznicy otwarcia MPA, która przypada w dniu 12 stycznia 2017 r., staramy się czerpać z naszej wspólnej przeszłości, by razem budować silną przyszłość. Mamy nadzieję, drodzy Przyjaciele, że po raz kolejny wesprzecie MPA i przyłączycie się do naszego apelu świątecznego. Wasz wkład finansowy wspierający fundusz operacyjny MPA umożliwi kontynuację rozpoczętych programów i podejmowanie nowych, mogących przyczynić się do jeszcze lepszej realizacji naszej misji w nowym roku, który już teraz zapowiada się bardzo ciekawie i dynamicznie.


W imieniu całego Zarządu, pracowników i wolontariuszy MPA, pragniemy złożyć Państwu najlepsze życzenia na Święta Bożego Narodzenia: pokoju w sercach i w sercach Waszych bliskich.
Małgorzata Kot, dyrektor zarządzająca MPA i Ryszard Owsiany, prezes MPA

Kartka pocztowa z kolekcji archiwalnej MPA księdza Franciszka Bolka, około 1940

Ponieważ MPA jest instytucją nie przynoszącą dochodu 501(c)(3), Państwa finansowe wsparcie jest odliczalne od podatku według przepisów IRS. Lista osób wspierających nasze wysiłki zostanie opublikowana w kolejnym kwartalniku muzealnym. Zakup członkostwa MPA jako prezentu świątecznego dla siebie, swojej rodziny, czy przyjaciół jest także sposobem na okazanie MPA swojego poparcia. Aby uzyskać więcej informacji prosimy wysłać e-mail do PMA@PolishMuseumOfAmerica.org, albo telefonować pod numer (773) 384-3352 wew. 2111.