984 N. Milwaukee Ave, Chicago, IL | (773) 384-3352 | Tuesdays, Thursdays, Saturdays, & Sundays, 11AM-4PM

Mirela Moldovan odwiedziła Muzeum Polskie w Ameryce

W niedzielę, 9 lutego, odbył się koncert młodej dziewczyny, licealistki, która chwilę po studniówkowym balu, udowodniła, że to co niemożliwe staje się tu i teraz, przyleciała na kilka dni do Chicago.

Recital przygotowany został przez doktora Błażeja Łojewskiego, który stał się chicagowskim rzecznikiem Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi Stowarzyszenie w Laskach koło Warszawy. Zaprezentowane utwory, każdemu w mniejszym lub większym stopniu, dały ogromną dawkę emocji.

Mirela Moldovan urodziła się w Rumunii, w rodzinie dwunarodowościowej – tato jest narodowości rumuńskiej, mama zaś – polskiej. Do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Laskach pod Warszawą Mirela trafiła w wieku 6 lat. Tu począwszy od przedszkola przechodziła z sukcesem przez kolejne etapy edukacji. Obecnie jest uczennicą laskowskiego Liceum Ogólnokształcącego oraz absolwentką laskowskiej Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu. Naukę muzyki kontynuuje w Ośrodku uczęszczając na zajęcia emisji głosu. Śpiewa po polsku, angielsku, włosku, niemiecku oraz w języku ojczystym – po rumuńsku. Bardzo dobrze odnajduje się w muzyce rozrywkowej, głównie pop, ale także profesjonalnie wykonuje i interpretuje utwory kompozytorów klasycznych. Śpiewać lubi od dzieciństwa. Pierwszy oficjalny występ miał miejsce w przedszkolu, gdzie w przedstawieniu „Kopciuszek” grała tytułową rolę. Przygodę z muzyką rozpoczęła od gry na fortepianie. Muzyka i śpiew to hobby Mireli, ale w życiu chciałaby zostać tłumaczem. Planuje studiować filologię angielską i romanistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Jej marzeniem jest zwiedzać świat.

Obecni byli życzliwi przedsięwzięciu zacni goście: konsul generalny RP Piotr Janicki oraz zastępca konsula generalnego Rumunii Robert Dumitrescu, młodej wokalistce towarzyszyła dyrektor Szkoły Muzycznej w Ośrodku w Laskach Beata Dąbrowska, a wydarzeniu przysłuchiwała się spora liczba gości.

Mirela tego dnia zaśpiewała utwory z repertuaru zespołu ABBA oraz wielkich solistów Celine Dion, Laury Pausini, Andrea Bocelliego, Heleny Paparizou i Lady Gaga. Jednak nie te piosenki wycisnęły łzy w oczach gości. Mirela Moldovan wykonała utwór z pierwszego singla Anny German, wydanego w 1970 roku, piosenkę która była pierwszą zaśpiewaną przez Annę German zaraz po jej wypadku we Włoszech „Człowieczy los”. Drugim, przejmująco lirycznym utworem była ludowa pieśń rumuńska o Bukowinie.

„Człowieczy los” przy burzy oklasków, na prośbę publiczności, Mirela zaśpiewała na bis.

Zapraszamy również do zapoznania się z pełną treścią wpisu autora zamieszczonych fotografii pod linkiem --> Mirela Moldovan

Do końca Lutego trwa akcja wspierania Ośrodka Szkolno Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Laskach pod Warszawą. Po bliższe informacje na temat działalności Ośrodka, jego potrzeb, jak dokonywać wpłat oraz śledzenia wpłat na bieżąco proszę korzystać ze strony internetowej laski.edu.pl 
Nawet najmniejsza wpłata wniesie trochę światła do życia dzieci, które widzą inaczej. Bo najtrudniej jest prosić, a najłatwiej jest dać. 
Mirela Moldovan
Mirela Moldovan
Mirela Moldovan
Mirela Moldovan
Photos by Dariusz J. Lachowski

Post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.