984 N. Milwaukee Ave, Chicago, IL | (773) 384-3352 | Tuesdays, Thursdays, Saturdays, & Sundays, 11AM-4PM

Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie z publicystą, podróżnikiem, krytykiem filmowym i fotografem Stanisławem Błaszczyną.

W związku z ukazaniem się nowych książek autora (Zapiski, Artykuły Lektury Rozmowy, Kino Teatr Sztuka, Podróże) w Muzeum Polskim w Ameryce w Sali Głównej, 29 września miało miejsce spotkanie autorskie, które poprowadzili dyrektor MPA Małgorzata Kot oraz przyjaciel pisarza Zbigniew Banaś. Wybrane fragmenty książek czytała: Julitta Mroczkowska Brecher

Spotkanie autorskie
Spotkanie autorskie
Spotkanie autorskie
Spotkanie autorskie
Photos by Dariusz Lachowski

Stanisław Błaszczyna – dziennikarz, fotograf, krytyk filmowy, podróżnik, publicysta. Jego rodzinne miast to Leżajsk; biograficznie i emocjonalnie związany z Krakowem, od 1990 r. mieszka w Stanach Zjednoczonych. Przez wiele lat był jednym z redaktorów „Dziennika Chicagowskiego” oraz tygodnika „Relax”. Następnie publikował regularnie w polonijnym „Dzienniku Związkowym” teksty o tematyce politycznej, społecznej i kulturalnej. Jest również autorem artykułów, które ukazywały się w prasie krajowej, m.in. w tygodnikach „Wprost” i „Polityka”. Przeprowadził wiele wywiadów z wybitnymi ludźmi ze świata polityki i kultury. Jest autorem pierwszej polskiej monografii o Parku Narodowym Yellowstone. Jedną z jego pasji, oprócz podróżowania, jest również film. Współpracował z miesięcznikami „Kino”, „Film na Świecie” i „Powiększenie”.

Comment(1)

  1. Reply
    Stanisław Błaszczyna says:

    Serdecznie dziękuję Muzeum Polskiemu w Ameryce za gościnę i wspaniały wieczór.
    Dziękuję również wszystkim gościom za tak liczne przybycie (w spotkaniu uczestniczyło ok. 120 osób, co cieszy tym bardziej, że w tym samym czasie odbywały się inne ważne i popularne wydarzenia polonijne)
    Wdzięczny jestem bardzo prowadzącym spotkanie Pani Dyrektor wykonawczej MPA Małgorzacie Kot oraz Zbigniewowi Banasiowi za jakże interesującą rozmowę, jak również osobie szczególnej tego wieczoru – Pani Julittcie Mroczkowskiej Brecher, która wspaniale przeczytała fragmenty moich książek. Osobne podziękowania należą się Kinndze i Kubie Luczkiewicz, ,którzy całość sfilmowali i nagrali, jak również Panu Prezesowi MPA Richardowi Owsianemu oraz pracownikom Muzeum Polskiego w Ameryce (Pani Barbaro, Pani Iwono, Krysiu… dzięki wielkie!) To wydarzenie pozostanie u mnie w pamięci na zawsze.

Post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.