984 N. Milwaukee Ave, Chicago, IL | (773) 384-3352 | Tuesdays, Thursdays, Saturdays, & Sundays, 11AM-4PM

Verbum Nobile – żywa lekcja historii

Chyba każdy z nas bawił się w dzieciństwie w rycerzy, a jako dorosły marzył, by choć na moment przenieść się do zamierzchłych czasów i założyć prawdziwą zbroję.

Już po raz drugi grupa rekonstrukcyjno-edukacyjna skupiona pod flagą hetmana Potockiego zaprosiła młodych i starszych do chicagowskiego Muzeum Polskiego w Ameryce na spotkanie z historią. W tym roku impreza nosiła nazwę Verbum Nobile, co znaczy szlacheckie słowo honoru. Pokaz miał miejsce 12 maja, a wzięli w niej udział uczniowie szkoły polskiej im. kardynała Wyszyńskiego oraz goście muzeum. Lekcja poprowadzona zgrabną i wartką opowieścią przytaczała szereg dat i faktów historycznych, wskrzeszając na dwie godziny Rzeczpospolitą Obojga Narodów. Opowiadała historię Złotego Wieku, największego w Europie państwa polsko-litewskiego na początku XVII wieku.

Kliknij po więcej: [LINK]

Spotkanie otworzyła dyrektor MPA Małgorzata Kot, dziękując za przybycie i chęć spędzenia sobotniego poranka z historią, po niej zebranych przywitał i zaprosił do aktywnego uczestnictwa w lekcji prezes MPA Ryszard Owsiany.

Verbum Nobile
Verbum Nobile
Verbum Nobile
Verbum Nobile
Photos by Dariusz J. Lachowski

Post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.